Silesia bus – lepsi

W Tarnowskich Górach odbędzie się premiera spektaklu Silesia bus – lepsi wg tekstu Jekatiriny Narazi Lepsi. Ten niecodzienny pomysł grania spektakli w śląskich autobusach okazał się być nie tylko działaniem procesualnym i performatywnym. Powstało kilkadziesiąt godzin unikatowego materiału dokumentacyjnego, gdzie aktor wchodzi w interakcję z prawdziwym, napotkanym przygodnie człowiekiem, a nie widzem usadowionym w wygodnym, miękkim fotelu teatralnym.

kolejnyzostatnichromanty_485
Propozycje przyjęło trzech aktorów w różnym wieku: dwudziestolatek – Piotr Trojan, student III roku łódzkiej filmówki, trzydziestokilkulatek – Michał Majnicz, aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu i najstarszy w gronie – Grzegorz Minkiewicz, aktor Teatru im. Kochanowskiego w Opolu.
Dodatkowy i wyjątkowy udział w przedsięwzięciu został zaproponowany Pani Eugenii Paluszek, która od wielu lat pracuje w charakterze portierki w Tarnogórskim Centrum Kultury (gdzie teatr ma próby), nazywanej przez wszystkich Panią Gienią. Dzięki jej naturalnym predyspozycjom powstał nietuzinkowy epizod uzupełniający historie trzech mężczyzn.
Kilkadziesiąt godzin zapisu filmowego to swoisty tryptyk obrazujący podróż autsaiderów – ludzi szukających odpowiedzi na najbardziej elementarne, egzystencjalne pytania. Spektakl korzysta zaledwie z części tego materiału.

Ostatni z romantyków – Piotr Trojan
oraz gościnnie: Eugenia Paluszek, Grzegorz Minkiewicz, Michał Majnicz
 
Reżyseria: Ewa Wyskoczyl
 
Premiera 30 grudnia 2007 (niedziela) godzina 19.00

Tarnogórskie Centrum Kultury
ul. Sobieskiego 7, Tarnowskie Góry

Dodaj komentarz