• 2007-12-20

Rachunki, paragony, faktury

Najnowsze prace malarskie i graficzne bielskiego artysty Dariusza Fodczuka, pochodzące z cyklu Rachunki, paragony, faktury, będzie można zobaczyć w Galerii Bielskiej BWA.

dariuszfodczukautoportret_485
Dariusz Fodczuk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów performance w Polsce. Swoje akcje artystyczne prezentował na wielu prestiżowych przeglądach i festiwalach sztuki w Polsce, innych krajach Europy, Izraelu, Kanadzie i USA. Jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Interakcje organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim, a także organizatorem jego bielskiej edycji.
Poza performance, zajmuje się także rzeźbą, malarstwem, sztuką wideo oraz działalnością kuratorską; był m.in. kuratorem Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielsku-Białej, zorganizowanego przez Galerię Bielską BWA (2007).
Ostatnio często pokazuje swoje prace malarskie i graficzne. Jego obraz pt. Śmierć na rachunku prezentowany był na 38. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2007 w Galerii Bielskiej BWA (2007). Został zakwalifikowany do udziału w projekcie rezydencji artystycznych pt. Laboratorium – Warsztat w North Wales School of Art and Design w Wrexham (Wielka Brytania), organizowanym przez Galerię Bielską BWA (2007/2008).
W 2007 roku otrzymał Stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Dariusz Fodczuk urodził się w 1966 roku w Piszu. Studiował w latach 1985 – 1991 w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie; dyplom uzyskał w 1992 roku w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika.
Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

Wystawa trwa: 03 – 31.01.2008 r.
Dariusz Fodczuk, Rachunki, paragony, faktury i inne prace
Galeria Bielska BWA
Galeria w Ratuszu, hol Ratusza w Bielsku-Białej, pl. Ratuszowy 1

Dodaj komentarz