Oko w oko z Pawłem Susidem

W Muzeum Sztuki w Łodzi odbędzie się spotkanie z Pawłem Susidem, absolwentem ASP w Warszawie (Wydział Malarstwa, Dyplom 1978 w pracowni prof. Tadeusza Dominika), malarzem, projektantem reklam, pedagogiem. Uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z jego najnowszą twórczością i porozmawiać o nowych realizowanych przez artystę przedsięwzięciach.

Paweł Susid na początku lat 80., w epoce „nowych dzikich” zaczął się kształtować swój język malarski – bardzo ekspresyjnie malowane scenki wraz z komentarzem nanoszonym przy pomocy szablonu, odnoszącym się do sytuacji politycznej i społecznej.
               
W połowie lat 80. Susid zwrócił się ku formom geometrycznym nawiązującym do kompozycji konstruktywistycznych. Integralną częścią tych prac wciąż są teksty, które poprzez sarkastyczną i zaskakującą treść zmuszają do refleksji nad takimi aspektami otaczającej nas rzeczywistości, jak m. in.  miejsce religii we współczesnym świecie (To była dobra książka, Biblia. Odłóżmy ją do dobrych  książek; Jesus was fantastic 2000 years ago),  polityka (Naród zasłania człowieka; Niemcy dzisiaj tak ciężko pracują, Jeszcze za tamte sprawki/ Także dużo wypoczywają;  Arbeit macht freiI), kwestia kobiet  (Gdy ją sprowokować kobieta urodzi dziecko), sztuka (Come on everybody,  Painting, It’s easy; Są objawy starzenia się u artystów).

27 listopada, godz. 18.00

Dodaj komentarz