• 2007-10-24

Kino w budowie

W Warszawie, Krakowie, Łodzi i Toruniu odbędzie się przegląd niezależnego kina latynoamerykańskiego Kino w budowie. Przegląd będzie prezentowany od 27 października do 11 listopada 2007 roku.

bar_chino_3_485

Podczas tegorocznej edycji przeglądu ujrzymy cztery obrazy trojga twórców argentyńskich i Kolumbijczyka. Wszystkie ukazują nam z bliska odległe twarze Ameryki Południowej – twarze tragiczne i bardzo ludzkie zarazem – z jej tragiczną historią pisaną krwią czasów junty wojskowej w Argentynie, skutkami wojny domowej i władzą karteli narkotykowych w Kolumbii, ale też uwodzącą cały świat argentyńskim tangiem i ludzkim obliczem jej zwykłych mieszkańców.

Kino w Budowie to projekt realizowany wspólnie od 2002 roku przez Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastián, Spotkania Kina Latynoamerykańskiego w Tuluzie oraz Instytut Cervantesa. Projekt ten obejmuje niezależne długometrażowe filmy latynoamerykańskie napotykające na różnego typu trudności w końcowej fazie realizacji. Jest formą wsparcia dla kina niezależnego i ma umożliwić jego twórcom realizację nowatorskich pomysłów.

Warszawa, 27 – 30 października, KinoLab, Al. Ujazdowskie 6

Kraków, 2 – 5 listopada, Kino pod Baranami, Rynek Główny 27

Łódź, 4 – 7 listopada, Kino „Charlie”, ul. Piotrowska 203/205

Toruń, 8 – 11 listopada, Kino „Orzeł”, ul. Strumykowa 3

Dodaj komentarz