• 2007-10-15

V Wrocławski Festiwal Form Muzycznych

Wrocławski Festiwal Form Muzycznych to jedna z większych imprez organizowanych przez Ośrodek Działań Twórczych Światowid. Festiwal jest promocyjną sceną debiutów dla amatorskich zespołów skupionych wokół nurtów rocka i metalu, hip-hopu oraz innych brzmień – np. jazzu, bluesa, reggae, jungle, d’n’b. Ma charakter konkursu. Mogą brać w nim udział tylko zespoły, które nie mają na swoim koncie płyty wydanej przez wytwórnię fonograficzną oraz spełnią wymagania formalne zawarte w regulaminie imprezy.
Tegoroczny Wrocławski Festiwal Form Muzycznych wystartuje 27 listopada 2007 r. o godz. 17.00 w klubie muzycznym Przystanek przy ul. Kruszwickiej 25/28.
Przesłuchania konkursowe zespołów potrwają od 27 do 29 listopada. 30 listopada na koncercie laureatów ogłoszony zostanie werdykt jury i cztery nagrodzone zespoły oraz wszystkie wyróżnione zaprezentują się na scenie. Mocnym akcentem tego wieczoru będzie występ grupy PiEr2, w którym grają: Wojciech Pilichowski, Marek Raduli  oraz Tomasz Łosowski.
Podstawą kwalifikacji zespołu do udziału w festiwalu jest dostarczenie w terminie do 10 listopada 2007 dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia oraz demonstracyjnego materiału muzycznego – 3 utwory.

Dodaj komentarz