No Exotic, No Ethnic Market, No Touristik

29 września w Warszawskim Aktywie Artystów odbędzie się pokaz prac tureckiego artysty Serhata Koksala. No Exotic, No Ethnic Market, No Touristik to jedno z haseł jego nieustannie rozwijającego się projektu 2/5 BZ (czyt. iki besz bez), w którym komentuje kulturowe klisze i stereotypy na temat świata Wschodu.
Serhat, związany z istambulskim undergroundem od 1986 roku, korzysta z różnych form wyrazu; od videoartu przez didżejskie sety po ziny i vlepki. Za pomocą kolażowych zestawień fragmentów telewizyjnych reklam, serwisów informacyjnych czy tureckich filmów klasy B dekonstruuje wyidealizowany obraz Wschodu jako egzotycznego raju dla turystów. Z dadaistyczną ironią obnaża brutalną rzeczywistość tego regionu, pełną przemocy i społecznych paradoksów, inną niż ta, którą oglądamy na billboardach reklamujących turecką riwierę.

serhatakoksala_485
W Warszawskim Aktywie Artystów o godz. 18.00 będzie można obejrzeć prace video i kolaże Serhata Koksala, natomiast o 22.00 Klub PUNKT zaprasza na audiowizualny set DJ-ski artysty.
 
Warszawski Aktyw Artystow
ul. Kozia 3/5 m 26 (domofon 26, parter), Warszawa

Dodaj komentarz

Konkursy

Cytaty


Magazyn

Pamiątki czasu

Zuzanna Sokołowska

„Diogenes szukający człowieka”, Giovanni Benedetto Castiglione, Rzym, 1645–1650, akwaforta, ze zbiorów Gabinetu Rycin PAU w Bibliotece Naukowej PAN i PAU w Krakowie (źródło: materiały prasowe)

Nieznana kolekcja

Krystyna Rzędzian

Olga Boznańska, Autoportret z japońską parasolką, 1892, fot. A. Podstawka (źródło: materiały MNKD)

Projekcja pustki

Daria Skok

Krystian „Truth” Czaplicki, „Kropla nad i”, Galeria Awangarda i Galeria SIC! BWA Wrocław, 2016, fot. Justyna Fedec (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mullaghmore

Małgorzata Południak

Małgorzata Południak, „Mullaghmore”, okładka (źródło: materiały prasowe Wydawnictwa Forma)

Wada ukryta

Natalia Cieślak

Katarzyna Malejka, z serii „Ćwiczenia z niepewności”, fotografia, 2016, „Katarzyna Malejka. Wada ukryta”, Galeria Miłość, Toruń, 2016, fot. Tytus Szabelski (źródło: dzięki uprzejmości Galerii)

więcej artykułów
Sonda

Która z wymienionych instytucji Twoim zdaniem najlepiej promuje architekturę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR