No Exotic, No Ethnic Market, No Touristik

29 września w Warszawskim Aktywie Artystów odbędzie się pokaz prac tureckiego artysty Serhata Koksala. No Exotic, No Ethnic Market, No Touristik to jedno z haseł jego nieustannie rozwijającego się projektu 2/5 BZ (czyt. iki besz bez), w którym komentuje kulturowe klisze i stereotypy na temat świata Wschodu.
Serhat, związany z istambulskim undergroundem od 1986 roku, korzysta z różnych form wyrazu; od videoartu przez didżejskie sety po ziny i vlepki. Za pomocą kolażowych zestawień fragmentów telewizyjnych reklam, serwisów informacyjnych czy tureckich filmów klasy B dekonstruuje wyidealizowany obraz Wschodu jako egzotycznego raju dla turystów. Z dadaistyczną ironią obnaża brutalną rzeczywistość tego regionu, pełną przemocy i społecznych paradoksów, inną niż ta, którą oglądamy na billboardach reklamujących turecką riwierę.

serhatakoksala_485
W Warszawskim Aktywie Artystów o godz. 18.00 będzie można obejrzeć prace video i kolaże Serhata Koksala, natomiast o 22.00 Klub PUNKT zaprasza na audiowizualny set DJ-ski artysty.
 
Warszawski Aktyw Artystow
ul. Kozia 3/5 m 26 (domofon 26, parter), Warszawa

Dodaj komentarz