• 2007-09-20

Tuwim na bis w Warszawie

Tuwimów jest dwóch. Jeden to autor wierszyków dla dzieci, które recytować z pamięci potrafią nawet stare konie. Drugi – ten dla dorosłych, porywa politycznie i … koi do snu. W każdym przypadku jest mistrzem słowa, rytmu, melodii w poezji. To właśnie pokaże nam kolejny Teatralny Wieczór Poetycki w Teatrze Druga Strefa. I to dwukrotnie – raz dla dzieci, raz dla dorosłych.

Twórczość Juliana Tuwima to ta część wielkiej poezji polskiej, którą wspominamy często i z przyjemnością. Najlepiej pamiętamy wierszyki z dzieciństwa – Abecadło, Okulary czy Zosia Samosia to utwory, które znamy i kochamy niezależnie od wieku. Teatralny Wieczór Poetycki w Teatrze Druga Strefa to doskonała okazja, by wraz z dziećmi przypomnieć sobie te wiersze, przeżyć popołudnie z dziećmi i po prostu doskonale się bawić. Aktorzy Teatru Druga Strefa zaczarują popołudnie najmłodszym i przywrócą wspomnienia starszym.  Już 30. września o 17 rozpocznie się wspaniała uczta dla kilku pokoleń.
O 20 kolejna odsłona poezji Tuwima – tym razem dla dorosłych odbiorców. Usłyszymy interpretacje zarówno znanych, jak i mniej popularnych wierszy poety.

Teatralne Wieczory Poetyckie w Teatrze Druga Strefa zainaugurowane zostały 31. sierpnia spotkaniem z poezją Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W jesienną rytmikę wprowadzi nas Julian Tuwim. Kolejną odsłoną będzie wieczór z Mickiewiczem – już 30. października.

Teatralny Wieczór Poetycki z Julianem Tuwimem w Teatrze Druga Strefa – 30. września 2007. Odsłona dla dzieci: godz. 17, odsłona dla dorosłych: godz. 20.

Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14 A, Warszawa

Dodaj komentarz