• 2007-09-17

Spacerowicz – nowa premiera Igora Gorzkowskiego

Studio Teatralne KOŁO przygotowuje nowy spektakl w reżyserii Igora Gorzkowskiego, inspirowany prozą szwajcarskiego pisarza Roberta Walsera. Premiera odbędzie się na początku października 2007 w Lublinie i w Warszawie.

Robert Walser (1878-1956) był jednym z ważniejszych twórców szwajcarskich XX wieku. Ceniony przez swoich współczesnych – Franza Kafkę, Roberta Musila, Hermana Hessego – w drugiej połowie stulecia popadł w zapomnienie. Dziś na nowo odkrywa się jego pisarstwo, będące zachwytem nad najprostszymi w świecie rzeczami – pięknem przyrody, przechadzką, codziennymi spotkaniami. Rok 2006 został ogłoszony w Szwajcarii Rokiem Walserowskim.

Ostatnie przedstawienia Igora Gorzkowskiego – Absolutnie Off Show, Taksówka, Sandman – dotykały popkulturowej warstwy rzeczywistości. Tym razem sięga do XX-wiecznej klasyki literackiej. Reżyser zaprosił do współpracy Magdalenę Dąbrowską, scenografkę i kostiumologa oraz młodych muzyków: Antoniego Ferencego i Piotra Tabakiernika. W obsadzie znaleźli się Magdalena Warzecha, Bartłomiej Bobrowski, Wiktor Korzeniewski i Marcin Przybylski – odtwórca roli tytułowej.

Prapremiera Spacerowicza odbędzie się 6 października 2007 podczas Festiwalu Konfrontacje w Lublinie, który jest koproducentem przedstawienia. Premiera warszawska będzie miała miejsce 8 października 2007 w przestrzeni PZO przy ul Grochowskiej. Spektaklom w Warszawie towarzyszyć będzie akcja miejska, prezentująca osobę i twórczość Roberta Walsera.

Dodaj komentarz