• 2007-09-12

Future Sounds of Asia

Future Sounds of Asia to projekt, który będzie można podziwiać w Warszawie, pomost między klasyką, transem a eksperymentem; wschodnią muzyką medytacyjną, elektronicznymi rytmami i ghetto popem; Europą, Azją i Afryką, egzotyką i codziennością. Na scenie Jadłodajni zaprezentują się experimental popowy zespół Artybishops oraz DJ Magura (ex-Kryzys, Bakszysz, 2nd Hand Beatnix) oraz DJ Artybishop (Artybishops), tworzący djski kolektyw Mantra Mix.

Artybishops to supernowa na warszawskiej scenie muzycznej, połączenie świeżości z doświadczeniem. Artybiskupi nie zwracają uwagi na szufladki, grają muzykę maksymalnie rytmiczną, pięknie melodyjną, intrygującą harmonicznie. Może wydać się prosta albo skomplikowana, a na pewno tajemnicza i porywająca. Brzmienie zespołu porównywane jest przez niektórych do Bjork i Moloko, inni słyszą tu wpływy Roxy Music i Os Mutantes.

Mantra Mix – przeciwieństwa dopełniają się tworząc czytelna całość. DJ Magura wprowadza w set elementy yin, nawiązując do buddyjskich mantr, łącząc je z fleszbekami z psychodelicznej historii muzyki popularnej. DJ Artybishop przeplata motywy z indyjskich, brazylijskich, japońskich i europejskich metropolii, tworząc energetyczną, miejską mieszankę o charakterze yang.

18 września, godz. 20
Jadłodajnia Filozoficzna

Dodaj komentarz