The Fall ’01’

Multimedialny spektakl The Fall ’01, który będzie zaprezentowany w Krakowie, jest odpowiedzią artystyczną na wydarzenia XXI wieku (11 września, wojna w Iraku, koszmar Abu Ghraib i Guantanamo) i wołaniem o ochronę praw jednostki w obliczu totalitarnych zagrożeń. Spektakl miał głośną premierę w Meksyku 11 września 2006. Film zrealizowany na podstawie spektaklu zdobył szereg nagród na festiwalach filmowych w USA w tym prestiżową INSIGHT AWARD przyznaną przez National Association of Film and Digital Media Artists. Muzyka J. Gabela była nominowana do nagrody Pulitzera.

Zespół Agnieszka Laska Dancers powstał 4 lata temu w Portland, w stanie Oregon. Jego debiut został nazwany przez krytyków najciekawszym wydarzeniem artystycznym regionu. Spektakle ALD prezentowane są regularnie na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i na międzynarodowych festiwalach tańca w Meksyku. W kręgu zainteresowań ALD jest eksperymentowanie z muzyką współczesnych kompozytorów, wykonywaną na żywo podczas spektaklu.
Agnieszka Łaska naukę tańca rozpoczęła w Krakowie, przez ponad 20 lat była związana z Baletem Form Nowoczesnych AGH, jako tancerka i asystent choreografa. Współpracowała z krakowskimi teatrami, realizując choreografie do spektakli Jerzego Jarockiego, Rudolfa Zioło, Grzegorza Jarzyny. Ukończyła pedagogikę tańca w Akademii Muzycznej w Warszawie, jest autorką pracy magisterskiej poświęconej technice Jose Limona. Od 10 lat mieszka i pracuje za granicą, najpierw w Meksyku, a obecnie w USA, gdzie w Portland wykłada Limon based modern w Center for Movement Art. I prowadzi własny zespół Agnieszka Laska Dancers.

choreografia: Agnieszka Łaska i Luis Arreguín
koncept całości, wybór zdjęć i muzyka: Jack Gabel
video: Takafumi Uehara
tancerze: Nick Cavanaugh, Karla Rabling, Citlali Zamudio, Carlota Dessire, Tzitzitlini Hidalgo, John Cordero, Manuel Velazquez, Rodrigo Sosaya, Alison Camp, Allegra Carlson, Taryn Johnson, Shelly Misevch oraz uczestnicy warsztatów

31 sierpnia (piątek), godz. 18.00, sala estradowa
NCK, Kraków al. Jana Pawła II 232

Dodaj komentarz