• 2007-08-20

Hip-hopowy spektakl muzyczny L.O.S.

Na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się premiera spektaklu muzycznego pt. L.O.S. Rozszyfrowaniem tego skrótu są trzy słowa: polskie los, portugalskie oportunidade i węgierskie sors, sam spektakl zaś jest owocem dwóch połączonych projektów: Siła młodych i W harmonii ze sobą. Podczas dwutygodniowego spotkania w Czarnocinie, w dniach 10 – 24 sierpnia, młodzież z Polski i Węgier wzięła udział w warsztatach teatralnych, muzycznych, filmowych, plastycznych i tanecznych, prowadzonych przez uznanych fachowców w swoich dziedzinach; warsztaty teatralne poprowadzą aktorzy z Teatru Kana; warsztaty Break Dance – Kiziak (WHSB), Meff (ASS KICKERS); warsztaty filmowe – Krzysztof Kiziewicz, Tomasz Narewski (ALCO DUDES), warsztaty graffiti – Kreda i Kraz; warsztaty rapowe – Tetris, Łona, Michał i Poziom.

W trakcie wymiany, międzynarodowa grupa będzie poznawała, odkrywała i pogłębiała swoje umiejętności artystyczne w obszarze teatru, filmu oraz kultury hip-hop: rapu, graffiti i tańca breakdance. Wszystkie te elementy zostaną wykorzystane w widowisku, które będzie końcowym efektem wspólnej pracy młodzieży z prowadzącymi zajęcia artystami. Po spektaklu odbędzie się koncert zespołu Korporacja, w składzie: Grzegorz Grzyb – perkusja, Szymon Orłowski – gitara basowa, Maciej Cybulski – klawisze, Robert Jarzębski – gitara, DJ Twister – gramofony, Marek Kazana – saksofon, Michał i Poziom – rap, gościnnie – Łona i Tetris. W przerwie koncertu odbędzie się freestyle’owa bitwa, w której udział weźmie ścisła czołówka polskiej sceny, oraz bitwa b-boyów jeden na jeden z udziałem m.in. WHSB i ASSKICKERS. Międzynarodowy wymiar spektaklu, udział w samym przedstawieniu osób prowadzących warsztaty a także rozmach całego widowiska czynią z tego wydarzenia pozycję obowiązkową dla każdego znawcy tematu.

Działania będą realizowane przez Monar – Ośrodek w Babigoszczy, Stowarzyszenie Teatr Kana – Fun Group (Węgry). Projekty są realizowane w ramach programu art-terapii Ćpanie Sztuki. Od wielu lat Ośrodek Terapii Uzależnień w Babigoszczy, również dzięki współpracy Teatru Kana, jest miejscem projektów łączących terapię uzależnień z działaniami artystycznymi, w postaci cyklicznych warsztatów z udziałem profesjonalnych artystów z Polski i z zagranicy (m.in. Teatr Strefa Ciszy, Pan Duże Pe, zespół folkowy Dikanda, Adam Łona, Tetris, Michał Jeżu Pakuła, Łukasz Poziom Owsieniecki, Marek Kazana, Robert Jarzębski, Maciej Cybulski, Daisuke Yoshimoto, Atsushi Takenouchi (taniec Butoh), DJ Twister, Webber i inni. Ponadto w ramach cyklu Ćpanie Sztuki co roku odbywają się także wymiany międzynarodowe realizowane z młodzieżą z Litwy, Niemiec, Rosji, Łotwy, Ukrainy. Efekty tych projektów były wielokrotnie prezentowane w Szczecinie, m.in. na scenie Teatru Kana oraz w plenerze. Program jest dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Młodzież. Pokaz i koncert jest współorganizowany przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

24 sierpnia 2007 o godz. 20:30
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Dodaj komentarz