Albert (Adalbert) Lipczinski

Muzeum Narodowe w Gdańsku poszukuje prac malarskich i rysunkowych oraz wszelkich materiałów i informacji dotyczących Alberta (Adalberta) Lipczinskiego. Albert Lipczinski urodził się w Lęborku w 1876 roku. W 1901 roku rozpoczął studia w Liverpoolu. W 1919 roku opuścił Wielką Brytanię i zamieszkał w Sopocie. Zmarł w 1974 roku. Jego prace (głównie portrety) prezentowane były na kilku wystawach: Sandos Studio Society Liverpool (1911 r., 1912 r., 1913 r.); Stadtmuseum Danzig (1924 r.); Walker Art Gallery Liverpool (1981 r.)
Życie i twórczość Alberta Lipczinskiego jest także przedmiotem zainteresowania współpracującego z Muzeum Uniwersytetu w Liverpoolu, który zbiera materiały dotyczące ówczesnego środowiska artystycznego związanego z tym miastem. Wspólne poszukiwania mogą dostarczyć ciekawych materiałów, które pozwolą na przygotowanie wystawy biograficznej tego zapomnianego artysty.

Muzeum Narodowe w Gdańsku, Dział Organizacji Wystaw i Marketingu
ul. Długi Targ 24, Gdańsk

1 komentarz do artykułu “Albert (Adalbert) Lipczinski”

  1. Ryszard

    Posiadam obraz Adalberta (Alberta) Lipczyńskiego ” kupiec gdanski” datowany 1911r.(podobno był wówczas jeszcze w Anglii?).Obraz na płótnie ,olejny ,nie naciągnięty na blejtramę . Interesujący .Do sprzedania .

Dodaj komentarz