• 2007-04-28

Krakowski Salon Poezji

12 maja o godzinie10.30 na Dużej Scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie odbędzie się uroczyste dwusetne spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji.

Krakowski Salon Poezji – inicjatywa Anny Dymnej – rozpoczął działalność w 2002 roku. W każdy niedzielny poranek aktorzy czytają swoje ulubione wiersze. Słowom towarzyszy muzyka w wykonaniu wspaniałych instrumentalistów. Spotykają się aktorzy teatrów krakowskich z gwiazdami z innych miast, starzy z młodymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z mniej popularnymi. Do tej pory odbyło się ponad dwieście takich spotkań, w których wystąpili między innymi: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Magdalena Cielecka, Zofia Kucówna, Anna Seniuk, Jan Englert, Jerzy Radziwiłowicz, Gustaw Holoubek, Krzysztof Kolberger, Jerzy Trela, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski.
Gościliśmy także  poetów m.in.: Ewę Lipską, Ludwika Jerzego Kerna, Leszka A. Moczulskiego, Adama Ziemianina.
Krakowski Salon Poezji szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze marzenia organizatorów. Nie tylko zainteresował środowisko teatralne naszego miasta, ale i całego kraju. Spektakularnym sukcesem była niewątpliwie nagroda Nike przyznana Krakowskiemu Salonowi Poezji za najciekawszą działalność kulturalną w regionie w roku 2003

Gospodarze Salonu: Anna Dymna, Anna Burzyńska, Józef Opalski i Bronisław Maj
 
Program:
niedziela, 12 maja, godz. 10.30
Poeci zawsze wśród nas
Dwusetne Spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji
Duża Scena Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie
Własne i nie tylko własne wiersze czytają poeci:
Urszula Kozioł
Barbara Stępniak – Wilk
Józef Baran
Leszek Długosz
Ludwik Jerzy Kern
Ryszard Krynicki
Leszek Aleksander Moczulski
Adam Zagajewski
Adam Ziemianin

Śpiewa: Elżbieta Towarnicka, Andrzej Biegun
Na fortepianie gra: Jacek Bylica
Na skrzypcach gra: Halina Jarczyk

Dodaj komentarz