• 2007-03-26

Małgorzata Druska w Wozowni

W Toruniu zostanie otwarta wystawa Małgorzaty Druskiej. Artystka uzyskała dyplom w 1986 roku na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP w pracowni profesora Jacka Sienickiego. Uprawia malarstwo akrylowe. Prezentowała swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatką nagrody fundowanej EK media na 6. Biennale Małych Form Malarskich, Toruń 2005.
W Wozowni Małgorzata Druska zaprezentuje zestaw spójnych tematycznie (martwe natury) i stylistycznie obrazów z ostatnich kilku lat. Stanowią one cykl, w którym dominują zdecydowane układy kompozycyjne i dekoracyjnie traktowany kolor. Nie interesuje jej perfekcja w odwzorowaniu rzeczywistości a relacje pomiędzy bryłami, wzajemne oddziaływanie plam koloru, czysto optyczne efekty wynikające z decyzji lokowania obiektów na płaszczyźnie.
Malarstwo to kolor i tego się trzymam (…)Kolor powstaje spontanicznie, w trakcie pracy. I już w warstwie podmalówki określa mi definitywnie klimat obrazu(…) Pracuję wyłącznie z wyobraźni, w oparciu o wstępny szkic, od którego nigdy nie odstępuję, ponieważ w nim zawieram istotę kompozycji(…) Dlaczego maluję przedmioty ? To fascynacja trwająca od dawna, tkwiąca gdzieś głęboko w świadomości, związana z poczuciem smutnego przemijania żywej materii i pogodnej trwałości materii nieożywionej.

Ekspozycję można oglądać od 3 do 22 kwietnia
Galeria Sztuki Wozownia, Toruń

Dodaj komentarz