• 2007-03-24

Koncert Patti Smith

22 czerwca 2007 o godzinie 21.00 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (Dziedziniec Różany) wystąpi jedna z najważniejszych artystek w historii muzyki rockowej Patti Smith. Będzie to jedyny koncert w Polsce. Do tej pory wokalistka gościła w naszym kraju tylko raz w 2002 roku (koncert w warszawskiej Sali Kongresowej).

pattismith_485

Patti Smith (ur. 1946) – amerykańska punkowa wokalistka i poetka, zyskała rozgłos swoim debiutanckim albumem Horses. Wniosła do punk rocka feministyczny i intelektualny punkt widzenia. Uważa się ją za jedną z najważniejszych kobiet w historii rocka. Nagrywała i koncertowała razem z grupą muzyków, znanych jako Patti Smith Group. W 1978 roku nagrała piosenkę Because The Night, której współautorem był Bruce Springsteen. Utwór stał się wielkim przebojem, a wielu krytyków uznało ją za najlepszy singiel roku. Następne płyty nagrywała rzadko, ale może właśnie dlatego każda z nich stawała się wydarzeniem.
Patti Smith podczas zamkowego koncertu promować będzie najnowszy album Twelve, który wypełnią covery jej ulubionych nagrań z historii rocka (m.in.: Everybody Wants To Rule The World Tears For Fears, Helpless Neila Younga oraz Pastime Paradise Steviego Wondera).

Dodaj komentarz