• 2007-03-21

Anna Buczkowska, Pazerni

Projekt warszawskiej wystawy p.t. Pazerni składa się z serii obrazów olejnych, cyklu tkanin, i uzupełniających je rysunków. Inspiracją do pracy była dla artystki zachłanność współczesnej cywilizacji. Całość wystawy dzieli się na cztery cykle tematyczne. Pierwszy z nich poświęcony jest interpretacji zachowań i zależności w relacjach między współczesnymi ludźmi. Drugi jest dokumentacją poszukiwań sylwetki ludzkiej w przestrzeni architektonicznej. Kolejny konfrontuji człowieka z przyrodą. Całość zamyka zestaw prac poświęconych dążeniu ludzi do podpożądkowania sobie przyrody.

deszczwkaiiiobrazolejn_485

Anna Buczkowska – w latach 1965-71, studiowała malarstwo i tkaninę na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Malarstwo studiowała pod kierunkiem prof. E. Ejbicha, prof. A. Jurkiewicza, prof. S. Gierowskiego a tkaninę w pracowniach prof. A. Śledziewskiej, W. Sadleya, prof. M. Szymańskiego. Kompozycję brył i płaszczyzn pod kierunkiem prof. R. Owidzkiego, grafikę w pracowni prof. H. Chrostowskiej.Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1971 roku.
W 1972 roku współpracowała ze Stołecznym Centrum Rehabilitacji jako kierownik pracowni plastycznych. W latach 1972-75 była kierownikiem artystycznym pracowni Gobelinów i dywanów spółdzielni Ład. W latach 1989-91 prowadziła jako kierownik artystyczny pracownię gobelinów spółki polsko-francuskiej Galia. Od 1993 roku do 1997 roku prowadziła zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Kultury w Konstancinie. Jest członkiem ZPAP od 1972 roku.
Zajmuje się tkaniną artystyczną, kolażem, malarstwem, rysunkiem.

Ekspozycję można oglądać od 5 kwietnia do 6 maja w galerii Lufcik w OWZPAP, ul. Mazowiecka 11a w Warszawie.

 

Dodaj komentarz