• 2006-11-27

XIII Laboratorium Muzyki Współczesnej

W dniach od 30 listopada do 3 grudnia w Warszawie odbędzie się XIII edycja Międzynarodowego Festiwalu "Laboratorium Muzyki Współczesnej".

W salach Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, w Narodowym Instytucie im. Fryderyka Chopina oraz kościołach warszawskich odbędą się koncerty, spotkania  i debaty, związane z muzyką współczesną, jej obecną kondycją i rozwojem. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Festiwal Laboratorium Muzyki Współczesnej, będący członkiem międzynarodowej organizacji European Conference of Promoters of New Music w Amsterdamie, jest zjawiskiem i wydarzeniem, które daje "panoramiczny" portret muzyki dwóch ostatnich dziesięcioleci XX wieku i początku XXI wieku, zwłaszcza w obszarze muzyki kameralnej.

W imprezie udział wezmą m.in.: Ensemble Interaktive Tokyo, Łucja Szablewska, Tomasz Strahl, Michał Górczyński, Polski Chór Kameralny, Schola Cantorum Gedanensis, Jan Łukaszewski, Jerzy Dziubiński, Orkiestra Kameralna Camerata Impuls, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Dodaj komentarz