• 2006-08-26

Międzynarodowa Noc Dziecka

Wystawa Międzynarodowa Noc Dziecka w Gorzowie Wielkopolskim jest w pewnym sensie "negatywem" hasła Międzynarodowy Dzień Dziecka, które pojawiało się w przeszłości. Prezentacja jest  przygotowana tak, aby wszystkie prace emanowały wewnętrznym światłem, rozświetlając przestrzeń zaciemnionej galerii. Przedstawione realizacje są odpowiedzią na zaproponowane hasło wystawy i w bezpośredni sposób odwołują się do czasu dorastania i dojrzewania młodego człowieka z całym bagażem przeżyć związanych z inicjacja, przeżyciami traumatycznymi w relacji ze światem dorosłych. Podglądanie rzeczywistości z poziomu blatu stołu, szukanie schronienia w zakamarkach mieszkań, budynków podszyte było wiarą, że świat jest pełen tajemnic, magii i fantastycznych zjawisk.
Na wystawie znajdziemy malarstwo, obiekty, film oraz instalacje w wydaniu młodego pokolenia artystów związanych z Poznaniem i Zieloną Góra.

W projekcie udział biorą: Piotr Adamski, Piotr Bosacki, Łukasz Filar, KOT, Konrad Smoleński, Łukasz Strawiński-Stupak, Wu Es Be, Agnieszka Zwolińska.
 
logomndkurator: Leszek Knaflewski
Wernisaż: 8.09.2006 r., godz. 18.30.
Podczas wernisażu wystąpi formacja muzyczna KOT.
Międzynarodowa Noc Dziecka potrwa do 15 października 2006.

 

 

 

Galeria Nowych Mediów
Miejski Ośrodek Sztuki
ul. Pomorska 73
Gorzów Wlkp.

Dodaj komentarz