• 2006-06-30

art depot

W dniach 30 czerwca – 2 lipca odbędzie się w Gdańsku druga edycja festiwalu „art depot”. Pomysłodawcą, organizatorem i twórcą idei „art depot” jest Jerzy Mazzoll, legenda yassu, wiruoz klarnetu i basklarnetu, wybitny improwizator i kompozytor.
Partnerem przedsięwzięcia jest Nadbałtyckie Centrum Kultury. Tegoroczna edycja „art depot” jest poświęcona zmarłemu 24 grudnia 2005 roku geniuszowi improwizacji legendarnemu gitarzyście Derekowi Bailey’owi. Zgodnie z tym założeniem, w programie zaistnieją przede wszystkim projekty gitarowe z Polski i zagranicy. Ponadto chętni mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach.

"Moim zdaniem wolnej improwizacji nie wyszło na dobre wrzucanie jej do
jednego worka z jazzem
." – DEREK BAILEY

fot.agnieszkapodgrska „art depot” jest międzynarodowym przeglądem, istniejących obecnie, najciekawszych zjawisk nowej, elektro – akustycznej muzyki improwizowanej. Celem projektu jest wyłonienie i prezentacja najwybitniejszych talentów i osiągnięć, spośród artystów młodej generacji, działających na pograniczu najnowszej muzyki oraz artystycznych wypowiedzi multimedialnych. Warsztaty, koncerty, spotkania, prezentacje filmowe, performance, dadzą możliwość zetknięcia artystów z zaproszonymi wybitnymi muzykami międzynarodowej awangardy, posłużą wymianie poglądów i doświadczeń.
Osoby biorące udział w warsztatach zyskują te same prawa jako twórcy, co prowadzący mistrzowie. Ta formuła stwarza olbrzymie możliwości samokształceniowe. Wielokrotnie najważniejszy jest nie rezultat ale sama praca z mistrzami. „art depot” jest wpisany na stałe w program festiwali muzycznych w Europie i stał się ważnym, międzynarodowym przeglądem o znaczącym przełożeniu medialnym.

Dodaj komentarz