• 2006-06-28

Nagroda dla aktora Bogdana Grzeszczaka

Legnicki aktor, Bogdan Grzeszczak otrzymał w sobotę „Bombę sezonu” nagrodę dla najlepszego twórcy, wręczaną na zakończenie sezonu artystycznego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

Marmurową statuetkę symbolizującą "bombę" po raz drugi przyznawali członkowie stowarzyszenia przyjaciół legnickiego teatru.

W minionym sezonie Grzeszczak wcielał się m.in. w rolę dr Speranzy w spektaklu "Plac Wolności". Brawurowo odtworzył też postać Edka Kotwicza, dowódcy czołgu w "Operacji Dunaj". Ta sztuka opowiada historię załogi czołgu, która zgubiła się podczas inwazji na Czechosłowację w 1968 roku.

Punktem wyjścia tej historii stało się prawdziwe zdarzenie. Po rozpoczęciu kampanii nie doliczono się jednego czołgu. Według opowieści wystawionej w legnickim teatrze, polscy czołgiści odłączyli się od konwoju i zepsuła im się radiostacja. Nie mając kontaktu z dowództwem, zgubili się w czeskim lesie i stanęli tam oko w oko z mieszkańcami okolic, w tym wojowniczymi Czeszkami oraz m.in. podobnie jak oni, z zagubioną Rosjanką.

Dodaj komentarz