• 2006-04-24

Koncert Lautari w nowym składzie

Zapraszamy na premierowy koncert Lautari z nowym pianistą !!!
 
Znakomity poznański muzyk, pianista, kompozytor Zbigniew Łowżył (znany z projektów "Nisani", "DrumMachina", "duet Bracia Karamazow", "Symfonia Ogrodów"),  dołączył do Lautari, wnosząc wiele świeżych pomysłów, brzmień i improwizacji.
 
Lautari do współpracy zaprosiło również perkusistę Roberta Siwaka, specjalizującego się w grze na arabskich i perskich instrumentach perkusyjnych (m.in. darabuka, def, bendir, zarb).
 
 
Muzyka Lautari to nowoczesne, etno-jazzowe brzmienie osadzone w tradycjach muzycznych Europy Środkowej i Południowej, Kaukazu. Motywy ludowe, grane na pianinie, skrzypcach, klarnecie, fletach, dzięki odważnym aranżacjom i dużej dozie improwizacji tworzą muzykę oryginalną, finezyjną, w której tradycja spotyka się z nowoczesnością. LAUTARI wywodzi swoje inspiracje z muzyki i postawy cygańskich Lautarów, wirtuozów i mistrzów improwizacji, tworzących "cygański jazz", czerpie z muzyki z kręgu kultury bizantyńskiej, orientu, jak i prostych, użytkowych form ludowej twórczości z Polski, Karpat, Bałkanów.
Grupa pracuje w Poznaniu. Lautari obecne jest na wielu prestiżowych festiwalach i wydarzeniach muzycznych, koncertując w Europie i USA. CD Lautari (Muzica Lautareasca Nova) znalazło się wśród laureatów konkursu „Folkowy Fonogram Roku 2002”.

Najbliższy koncert w nowym składzie, z nowymi aranżacjami, z nową energią w Poznaniu:

Skład:
Maciej Filipczuk – skrzypce
Zbigniew Łowżył – fortepian
Michał Żak – klarnet, flety, bombarda
Robert Siwak – instrumenty perkusyjne
 
28 kwietnia 2006
godz. 20.00
Platforma Artystyczna O.B.O.R.A.
ul. Fredry 12, Poznań.

Dodaj komentarz