II Międzynarodowy Festiwal Sztuki ,,Mandala”

Towarzystwo Kultury Czynnej zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Mandala”, który tak jak w roku poprzednim odbędzie się w Galerii Miejskiej, Galerii Entropia i we Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka.

Celem Festiwalu jest przedstawienie głównych kierunków we współczesnej sztuce performance. Organizatorzy liczą na to, że impreza będzie promowała sztukę żywą i otwartą, szukającą nowych rozwiązań prowadzących do poznania i komunikacji. Do udziału w tym roku jak i w roku ubiegłym zaproszono twórców nowatorskich, znanych i docenianych w Europie. Performance jest jedną z najbardziej dynamicznych form sztuki. Anektuje działania przynależne innym kierunkom, tworzy nowy język poprzez zasilanie go zdobyczami najnowszej sztuki: tańca non-danse, butoh, action painting, body art.
W Polsce performance funkcjonuje w kręgach zbliżonych do sztuk plastycznych, natomiast w Europie Zachodniej najczęściej zajmują się nim choreografowie i tancerze. Na festiwalu będzie można zaobserwować wiele takich przykładów.
Działania performatywne zakładają szczególny udział publiczności, pozwalają kontaktować się z widzem w konkretnej przestrzeni, w realnym czasie.
Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Mandala”, może stać się miejscem wymiany doświadczeń oraz konfrontacji różnych, interesujących tendencji artystycznych.
W tamtym roku gośćmi Festiwalu byli m.in. Ojin Tsutomu Yoshida, Piotr Węgrzyński, Grupa Trupa-Pa, Mirosław Rajkowski, Andrzej Dudek- Dürer, Teatr Tańca Dada von Bzdulow.
Do udziału w tegorocznej imprezie zaproszonych zostało kilkunastu twórców z 5 krajów m.in: Joan Laage, Miho Iwata, Sergey Zhdanovich, Sylvie Pothier.
Wydarzeniami festiwalu będą: pokazy performance, spektakle multimedialne, wystawy, warsztaty, spotkania z artystami.
 
21.04 – 28.04.2006    Wrocław

Dodaj komentarz