Pamięć lodu – fotografie Guillermo de Rueda

II Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej, Instytut Cervantesa i Ambasada Hiszpanii zapraszają na inaugurację wystawy "Pamięć lodu”.

Guillermo de Rueda prezentuje wybór zdjęć, opowiadających o czterech okresach burzliwych przemian politycznych i gospodarczych, które zmieniły obraz Europy w ostatnim ćwierćwieczu XX wieku. Hiszpania i Portugalia wychodzące z okresu dyktatury, zjednoczenie Niemiec i Berlina, zmierzch komunizmu w byłej ZSRR. Ich kontrapunktem jest zmiana dynastyczna w Maroku, po śmierci króla Hassana II. Maroko ma jakby wskazywać, w którą stronę zmierzać będą problemy XXI wieku. Poprzez swoje fotografie i ich tytuły, zestawione często z dużym poczuciem humoru, autor nie tylko tworzy kronikę ważnych momentów w historii Europy i świata, ale również inteligentnie je komentuje.

Guillermo de Rueda – fotograf urodził się w Madrycie, jest socjologiem, studiował fotografię w Oksfordzie. Przez 25 lat swojej drogi artystycznej zgromadził ponad 40.000 negatywów o najróżniejszej tematyce, zawsze w centrum uwagi stawiając pojedynczego człowieka, zagubionego w wirze wielkich wydarzeń.

Kurator: Mariusz Dąbrowski

Galeria Sztuki Mediów ASP, ul. Spokojna 15, Warszawa

Otwarcie wystawy: 4.04.06, godz. 19:00 (do 30.04.06)

Dodaj komentarz