Przewodnik cz. 4 Hubert Czerepok

Przewodnik, cz. 4 Hubert Czerepok

01 – 30.04.2006 Muzealne Covery Huberta Czerepoka.

Przewodnik to roczny projekt skoncentrowany na (nie)obecności artysty w muzeum lub strategii wobec niego. Muzeum, jako transformator działań i idei, jest punktem wyjścia do rozważań na temat kultury wizualnej, towarzyszących jej teorii i ich (re)prezentacji. Projekt towarzyszy otwarciu Galerii Sztuki Polskiej XX wieku.

Hubert Czerepok (ur. 1970) absolwent zakopiańskiej Szkoły Kenara oraz poznańskiej ASP, gdzie studiował w pracowniach Izabeli Gustowskiej i Jana Berdyszaka. W duecie artystycznym Magisters (ze Zbyszkiem Rogalskim) produkował absurdalne fotografie i filmy. Współpracując z Sebastianem Mendezem, opracował strategiczną grę Survivors of the white cube – symulację świata sztuki. Aktualnie, ze Stevem Rushtonem, tworzy death-metalową grupę Children of Sodom. Wielowątkowa twórczość Czerepoka wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Jego działania demaskują sposoby funkcjonowania obrazów w kulturze wizualnej, a nadużywana strategia mistyfikacji, rozbraja tradycyjny mechanizm percepcji. Muzealne Covery powtarzając wypracowane w sztuce metody kontestacji, doprowadzą do paradoksalnych przewartościowań i destabilizacji kanonu.

poniedziałek 24.04.2006 godz.18:00 Spotkanie z artystą Hubertem Czerepokiem. Prezentacja prac oraz dyskusja o jego twórczości.

wstęp wolny, Sala U Samurajów, Muzeum Narodowe w Krakowie, Gmach Glowny, al. 3 Maja 1

Ewa Małgorzata Tatar, Dominik Kuryłek

Dodaj komentarz