Drabina Jakuba

University of the Arts London oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka zapraszają na spektakl pt. Drabina Jakuba przygotowany przez studentów MA Scenography Central Saint Martins College of Art and Design oraz Bilbao Bizkaia Antzerki Ikastegia pod kierunkiem Andrei Cusumano z gościnnym udziałem Miry Rychlickiej.
Drabina Jakuba jest to spektakl oparty na prozie Brunona Schulza, zwłaszcza na Sklepach Cynamonowych.

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka oraz Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie już po raz drugi wspólnie organizują warsztaty studentów wydziału scenografii University of the Arts oraz wydziału aktorskiego Bilbao Bizkaia Antzerki Ikastegia w krakowskim ośrodku. Podczas 6 tygodni spędzonych w Krakowie uczestnicy (w tym roku to osoby z Japonii, Korei Południowej, Tajwanu, Turcji, Wielkiej Brytanii, Kraju Basków) zapoznają się z materiałami dostępnymi w Cricotece, słuchają wykładów na temat artystycznego dorobku Kantora, mają możliwość spotkania i bezpośredniej rozmowy z aktorami Cricot 2. Równocześnie odbywają się próby do spektaklu zamykającego projekt – pobyt w Krakowie stanowi jedynie część kursu z zakresu teorii dramatu prowadzonego na University of the Arts przez włoskiego malarza, rzeźbiarza, reżysera i performera Andreę Cusumano i poświęconego w tym roku dramaturgii obiektu.

Spektakl zaprezentowany zostanie w Galerii Krzysztofory (ul. Szczepańska 2) podczas dwóch wieczorów, 11 i 12 kwietnia o godz. 19.00.

Dodaj komentarz