„Sztuka programowania”

8 kwietnia 2006 r. o godz. 17.oo w CSW Łaźnia w Gdańsku odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Muzyka współczesna dla gospodyń domowych” pt. „Sztuka programowania”.

Po co kupować program, jeśli można napisać go samemu? Czy pisanie programów do robienia sztuki też jest sztuką? Czy kod staje się najbardziej uniwersalnym „artystycznym” językiem? Czy programowanie to komponowanie?

Wojciech Kosma używa programowania jako medium. Improwizuje z technologią. W swoich projektach dźwiekowych i video stworzonych w C/C++ czy MaxMSP eksploruje interaktywność i „organiczną stronę technologii”. Szuka zastosowań nowych mediow w muzyce klasycznej m.in. programowania jako nowej formy komponowania.

Używa przenośnych konsol do gier i projektorów, które zmienia w instrumenty.

Wojciech Kosma zaprezentuje projekty dźwiękowe, video i interaktywne, dokumentację ze zrealizowanych prac oraz jak „zrobic <digital arts> w 15min”.

Wojciech Kosma – „freelance`owy” programista, studiował „sonic arts” w Londynie i kulturoznawstwo w Krakowie. Współparacował m.in. z Carey Young, Amy Alexander, HFR-Lab, Josephem Suchym, Basem von Koolwijkiem,

Jankiem Simonem, Aleksandrą Gryką, Miho Iwatą, Danielem Agi. Występował/wystawiał m.in. w Rzymie, Buenos Aires, Belfaście, Londynie, Budapeszcie, Weimarze, Utrechcie.

Kurator programu: Krzysztof Arszyn Topolski

Dodaj komentarz