• 2006-04-04

Shadows of Humor

czeskawystawa7 kwietnia o godz. 18.00 w galerii Awangarda przy ul. Wita Stwosza 32 we Wrocławiu nastąpi otwarcie przygotowanej przez BWA Wrocław, Divus Publishing House, Dum Umeni w Brnie i Galerię Jana Koniarka w Trnawie wystawy czeskiej i słowackiej sztuki współczesnej: Shadows of Humor. W programie otwarcia: Kabaret Jiriego Suruvki Návrat mistrů zábavy i koncert grupy: I LOVE 69 POPGEJU.

Przez dwa miesiące we wrocławskiej galerii Awangarda oglądać będzie można najobszerniejszy jak dotąd w Polsce pokaz sztuki z Czech i Słowacji, obejmujący swoim zasięgiem niemal dwa pokolenia twórców, którzy zaistnieli w obu krajach od momentu  aksamitnej rewolucji. Pomysł na tą wystawę odbiega jednak daleko od uczonej drobiazgowości diagnoz historii sztuki pokazując młodą czeską i słowacką scenę w subiektywnej, nieco towarzyskiej perspektywie i dając wgląd w dynamikę jej funkcjonowania niejako od wewnątrz. Kuratorem prezentacji jest William Hollister, jeden z redaktorów międzynarodowego pisma o sztuce UMELEC. Magazyn ukazujący się od ponad 10 lat nakładem DIVUSA stanowi jeden z punktów spotkań młodego pokolenia artystów praskich, których pozycje estetyczne i światopoglądowe ukształtowały się w kontekście społecznych przemian ostatnich piętnastu lat, a którzy wywodząc się z niewielkiej praskiej sceny zapewnili sobie już dostęp do galerii w całej Europie.

Na wystawie Shadows of Humor zaprezentowani zostaną artyści:
David Černý/ Radovan Cerevka/ Anetta Mona Chisa/ Guma Guar/ Marie Hladíková /Lenka Klodová/ Krištof Kintera / Jana Kalinová/ Kamera Skura i KUNST FU/ František Kowolowskí/ Kamera Skura i KUNST FU/ Jan Kotík/ Petr Lysáček/ Michal Pěchouček/ Rafani/ Kamera Skura i KUNST FU/ Kateřina Šedá/ Matej Smetana/ Lucie Tkáčová/ Ivan Vosecký/ Martin Zet/
…i wielu innych.

Dodaj komentarz