• 2006-04-04

Premiera „Piaskownicy”

W poniedziałek, 10 kwietnia 2006 r. o godz. 18:00 na Scenie Prób Teatru Wybrzeże w Gdańsku odbędzie sie premiera „Piaskownicy” Michała Walczaka – spektaklu zrealizowanego przez członków „Koła Naukowego Teatru” działającego przy Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku. Reżyserem przedstawienia jest opiekun pedagogiczny Koła prof. Grzegorz Chrapkiewicz – aktor i reżyser Teatru Wybrzeże. Spektakl zostanie powtórzony 11 kwietnia. (Salara Prób, godz. 18.00)

Wykonanie: „Koło Naukowe Teatru” działającego przy Wydziale Wokalno Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Reżyseria i opieka pedagogiczna: Grzegorz Chrapkiewicz

Wystąpią: Pamela Chłodna, Ewa Lalka, Magdalena Molendowska, Krzysztof Borecki, Marek Kudełko, Adam Palka.

„Piaskownica” to dramat tyleż prosto, co kunsztownie napisany – odwieczny temat spotkania dwóch światów, kobiecego i męskiego, mechanika międzyludzkich gier, historia narodzin i rozkładu uczucia zostały przez Michała Walczaka ukazane za pośrednictwem nośnej metafory dziecięcych zabaw w piaskownicy.

Zabawy są tyleż śmieszne i niewinne, co z okrutną szczerością odsłaniające emocjonalną niedojrzałość dużych dzieci, którym osiągnięcie porozumienia uniemożliwiają egoizm, strach przed podjęciem odpowiedzialności oraz groteskowy, ulepiony z popkulturowych klisz język. Całości patronują mistrzowie: Gombrowicz i Mrożek, od których młody autor nauczył się trudnej sztuki dramatycznej konstrukcji.

Anna R. Burzyńska, „Tygodnik Powszechny”

Komentarze (2) do artykułu “Premiera „Piaskownicy””

  1. karolina

    przepraszam bardzo ale Piaskownica była grana w częstochowie jakieś 2lata temu!!! o jaką więc premierę chodzi?tego konkretnego spektaklu jak rozumiem?

  2. Rob

    O premierę w Gdańsku :-)

Dodaj komentarz