• 2006-04-01

Wernisaż wystawy Barbary Pszczółkowskiej-Kasten

Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Barbary Pszczółkowskiej-Kasten dnia 6 kwietnia 2006 r., o godz. 18.00 do warszawskiej Galerii Lufcik.

Źródłem inspiracji autorki są zawsze odniesienia do realności, do znaków istnienia oraz kontaktu z otaczającym światem. Prezentowany cykl obrazów, z ostatnich dwóch lat, to jej malarski sposób na wyrażenie otaczającej rzeczywistości, atmosfery i kolorytu, oddanie tego co często niewidoczne, a wyczuwalne.

Zjawiska w świecie i przyrodzie stają się dla niej pretekstem do swobodnych przekształceń i tworzenia abstrakcyjnych struktur, do zmierzenia się z pojęciem światła, materii i przestrzeni. Układy koncentryczne, kompozycje po przekątnej, symetrie, prawa światła i cienia materializują się w przestrzeni malarskiego płótna.

Odległe pejzaże, często z przypomnienia, z całym bogactwem form oraz symboliką – są dla niej ważnymi elementami osobistej wypowiedzi, o trwaniu i przemijaniu. W ostatecznym kształcie, prace skłaniają do stawiania pytań, dotyczących nie tylko samej sztuki malarskiej, lecz w równym stopniu do refleksji o świecie, w którym żyjemy, pogrążonym w strefach światła i cienia.

Część prac, prezentowanych na obecnej wystawie, została zrealizowana przy pomocy finansowej Ministerstwa Kultury – ze środków Funduszu Promocji Twórczości.

Wystawa czynna do 7.05.06 wt.-nd. 11.00 – 18.00.

Dodaj komentarz