• 2006-03-29

Francuskie Randez-Vous

francuskie_rendez_vousFrancuskie Randez-Vous to wspólny projekt DKFu UG „Miłość Blondynki” oraz Alliance Francaise, polegający na co miesięcznej projekcji filmów  w języku francuskim. Randez-Vous to spotkanie z kulturą francuską zarówno poprzez kinematografię jak i kontakt z językiem –projekcje odbywają się w oryginalnej wersji językowej. Prezentowane filmy to propozycje zarówno z historii kina francuskiego, jak i ostatnich lat.

6 kwietnia 2006 r. (czwartek) odbędzie się kolejna projekcja filmów w ramach cyklu Francuskie Rendez-Vous. Tym razem pokazany zostanie film „Patrz na upadających mężczyzn”. Projekcje odbędą się w  auli 039 Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego w dwóch odsłonach – z lektorem (godz. 18.00) oraz w oryginalnej wersji językowej (godz. 20.00). Wstęp wolny.

Patrz na upadających mężczyzn (Regarde les hommes tomber), Francja (1994),
reż. Jacques Audiard, 90′
 
Mickey wnosił w życie Simona, nieco zgorzkniałego przedstawiciela handlowego, wiele radości. Niestety, zginął na służbie, prowadząc śledztwo policyjne. Simon decyduje się pomścić przyjaciela. Porzuca dotychczasowe życie. Pragnie za wszelką cenę wykryć morderców. Śledztwo doprowadza go do Marxa, sześćdziesięcioletniego niepełnosprawnego mężczyzny i jego młodego wspólnika Johnny’ego…

Film otrzymał w 1995 r. dwa Césary w kategoriach: najlepsza pierwszoplanowa rola męska dla Mathieu Kassovitza i najlepszy debiut filmowy.

Obsada: Jean-Louis Trintignant, Jean Yanne, Mathieu Kassovitz…

Dodaj komentarz