• 2006-03-27

Król Edyp ukoronowany

Artur Święs – najlepszy aktor i Grzegorz Kempinsky – reżyser roku. W poniedziałek 27 marca po raz 37 rozdano Złote Maski.

Co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przyznawane są nagrody dla twórców z województw śląskiego i opolskiego za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie sztuki teatralnej. W tym roku Teatr Śląski otrzymał dwie, z dziewięciu nagród.

Doceniono Artura Święsa za tytułową rolę w Królu Edypie. Drugą nagrodę odebrał Grzegorz Kempinsky za reżyserię spektakli Push-Up 1:3 Ostatnie Piętro oraz Oskar I Pani Róża.

Na półce Artura Święsa stoi już jedna Złota Maska. Otrzymała ją jednak Barbara Lubos-Święs, żona aktora, za rolę Iriny w Trzech Siostrach Czechowa. W ślady rodziców być może pójdzie ich ośmioletnia córka Justyna. To właśnie ona odczytała, w trakcie wczorajszej gali, orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.  

- Boję się tej Złotej Maski. Wolę jednak być przed, niż za rzeką! Tym bardziej, że jakoś tak się dzieje, że kto otrzyma tę nagrodę, ten z miejsca nie jest obsadzany. Ot takie przekleństwo z jednej, a  radość z drugiej strony - powiedział Artur Święs.

Nagrodzone spektakle będą wystawiane w najbliższym tygodniu w ramach Dni Teatru Śląskiego. Jednak na przedstawienie Oskar I Pani Róża (31 III o godz. 16.00) nie ma już wolnych miejsc, zaś na Króla Edypa (1 IV, godz. 19.00) zostało jeszcze kilkanaście wolnych biletów.

1 komentarz do artykułu “Król Edyp ukoronowany”

  1. joleńka

    te nagroda jest swietna uwielbiam króla edypa to jest naprawde swietne!!!!!!

Dodaj komentarz