• 2006-03-27

Konkurs Pianistyczny im. J.S.Bacha

Dziś w Gorzowie Wielkpolskim rozpoczyna się XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. J. S. Bacha; w tym roku z udziałem ok. 90 młodych pianistów z Polski, Niemiec, Litwy, Ukrainy i Holandii. Koncert finałowy odbędzie się 1 kwietnia.

Organizatorem konkursu są Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. T. Szeligowskiego oraz Gorzowskie Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego. Impreza odbędzie się w ramach jubileuszu 750-lecia miasta.

Uczestnicy zaprezentują przede wszystkim kompozycje J. S. Bacha. Za ich wykonanie będą zdobywali najważniejsze oceny. W konkursowym repertuarze dla grup starszych znalazły się także wybrane utwory D. Scarlattiego i C. Debussy’ego.

Konkurs dla pianistów w wieku od 10 do 16 lat zostanie przeprowadzony w czterech kategoriach wiekowych i w dwóch etapach. Po kilkudniowych przesłuchaniach zakończy się w sobotę finałem w gorzowskim teatrze, gdzie młodzi muzycy zagrają z towarzyszeniem
orkiestry kameralnej.

Umiejętności młodych pianistów oceni międzynarodowe jury pod kierunkiem prof. Grzegorza Kurzyńskiego, rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

1 komentarz do artykułu “Konkurs Pianistyczny im. J.S.Bacha”

  1. ola

    byłam na tym konkursie i dostałam wyróżnienie w 1 grupie!
    to miło że piszecie o konkursie!!!

Dodaj komentarz