• 2006-02-28

SEE – States of Emergency Embassy

statesofemergencyembassy_400States of Emergency Embassy / Ambasada Stanów Wyjątkowych to online i fizyczna infrastruktura, której odsłona odbędzie się w galerii Entropia we Wrocławiu dnia 10 marca 2006 o godz. 18:00.

SEE zajmuje się szpiegostwem w przestrzeni danych i kodów w sieci WWW i  dostarcza ramę do dyskusji na temat problemu dominacji i zagrożenia w złożonych środowiskach miejskich. Ambasada z siedzibą przy ulicy Rzeźniczej 4 świadczy usługi konsularne i organizuje kursy kryptografii i dekodowania.

Projekt SEE oparty jest na prototypowym oprogramowaniu i elastycznej bazie danych Float, które autor projektu Robert B. Lisek stworzył w Nowym Yorku przy współudziale Harvestwork Center for New Media Art i Lower Manhattan Cultural Council.
Jest to kontynuacja cyklu akcji wykonanych w centrum Manhattanu i na Wall Street , które skupione były wokół problemów cięcia i kontroli przestrzeni danych, systemów zapór, dyskretnych form nacisku medialnego i War Street jako symbolu amerykanskiej dominacji ekonomicznej.

Szczegóły doczycące projektu SEE można będzie poznać 17 marca godz. 18:00 w galerii Entropia gdzie odbędzie się wykład „Hacktywizm, media taktyczne, nowe strategie w sztuce współczesnej“ i prezentacja prac wybranych twórców z nowojorskiej i europejskiej sceny cyfrowej współpracujacych z Fundamental Research Lab takich jak Cory Arcangel, Max Moshwitzer oraz grup 010010110101101.ORG i Ubermorgen.

Robert B. Lisek is artystą, matematykiem i założycielem Fundamental Research Lab;  zaangażowanym w wiele projektów skupionych wokół alternatywnych strategii w sztuce i w sztucznej inteligencji. Jego projekty zawieraja między innymi FLOAT- Lower Manhattan Culture Council, New York; WWAI- Siggraph05, Los Angeles; Falsecodes – Red Gate Gallery & Planetary Collegium, Beijing; FLEXTEXT- CiberArt Bilbao, Medi@terra – Byzantine Museum, Athens, RunMe – Moscow, FLEXTEXT – ACA Media Festival, Tokyo; STACK – ISEA 02, Nagoya ; SSSPEAR –17th Meridian, WRO Center for Media Arts, Wroclaw.

Dodaj komentarz