• 2006-02-20

Polska na targach książki w Wilnie

Instytut Książki we współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie jest organizatorem polskiego stoiska na zbliżających się targach książki w Wilnie (Baltic Book Fair/Vilnius Book Fair), które odbędą się w dniach 23-26 lutego.

Na stoisku informacyjnym znajdzie się pięć wystaw tematycznych: nowości wydawnicze, dorobek Programu Translatorskiego ©Poland, książki o tematyce polsko-litewskiej, wystawa polskiej literatury fantasy (gościem na stoisku będzie wydawnictwo SuperNOWA) i książek Andrzeja Sapkowskiego, który będzie uczestniczył w programie literackim towarzyszącym targom.

Andrzej Sapkowski weźmie udział w dwóch spotkaniach. Pierwsze z nich odbędzie się 23 lutego o godz. 18.00 w Instytucie Polskim, drugie – 24 lutego, o godz. 13.00, w „Zaułku Literackim” na terenie targów. W sobotę, 25 lutego, na targach odbędzie się prezentacja litewskiego wydania „Madame” Antoniego Libery oraz interaktywnego programu do nauczania języka polskiego jako obcego CULPOLANG.

Publiczność odwiedzająca targi będzie mogła również zakupić polskie książki w sąsiadującej z polskim stoiskiem księgarni, organizowanej przez Ars Polonę.

W marcu Instytut Książki organizuje wspólne stoiska polskich wydawców na Międzynarodowych Targach Książki w: Londynie (5-7 marca), Paryżu (17-22 marca), Lipsku (16-19 marca) i Bolonii (27-30 marca). Ponadto, w dniach 9-19 marca weźmie udział w 19 Targach Książki w São Paulo w ramach programu „Books from Europe".

(Instytut Książki)

Dodaj komentarz