• 2006-02-19

Monografie wielkich artystów

22 lutego o godz.16.30 w Muzeum Regionalnym "Dom Grecki" w Myślenicach odbędzie się wykład w ramach Myślenickich Konfrontacji Kulturalno-Naukowych z cyklu "Monografie wielkich artystów" o życiu i twórczości hiszpańskiego malarza i grafika "Francisco de Goya". 

Francisco de Goya /1746-1828/ -  to jeden z najwybitniejszych artystów europejskich, wybitny kolorysta. Jego sztuka wiąże się ze wszystkimi wstrząsami i przemianami wieku Oświecenia, oraz ich następstwami w wieku XIX.
 
Wykład poprowadzi Janusz Wałek – kierownik  Galerii Malarstwa Zachodnioeuropejskiego w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie. Aktualnie jest kierownikiem Galerii Malarstwa Zachodnioeuropejskiego w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, wykładał również historię sztuki na ASP w Krakowie.
 
Jest m.in. autorem następujących wydawnictw albumowych:
“Świat Wyspiańskiego”,
“Dzieje Polski w malarstwie i poezji”
“Portrety kobiet w twórczości Leonarda da Vinci”
“Portret młodzieńca z rękawiczką Rafaela”
 
Wykład odbędzie się jako siódmy  w II edycji Myślenickich Konfrontacji Kulturalno-Naukowych, a trzeci z cyklu Monografie wielkich artystów. Konfrontacje są organizowane przez Muzeum Regionalne w Myślenicach i artystę grafika Rafała Zalubowskiego. Odbywają się w budynku Muzeum – Myślenice, ul. Sobieskiego 3.

Dodaj komentarz