• 2006-02-16

Spotkanie z Magdaleną Tulli

21 lutego 2006 r. o godz. 19:00 w Sali Kominkowej Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu odbędzie się spotkanie z cyklu „Zamek pisarzy”. Tym razem CK „Zamek” gościć będzie Magdalenę Tulli.

Magdalena Tulli (1955) debiutowała w 1995 roku książką „Sny i kamienie”. Książka, świetnie przyjęta przez krytykę, była „debiutem zaskakującym i suwerennym, oddalonym od wszelkiej mody czy sztampy”. Zestawiana z prozą Italio Calvino, Cortazarem, Schulzem i Marquezem twórczość Magdaleny Tulii, stawia czytelnikowi wysokie wymagania. „Sny i kamienie” to „antyproza”, która na różne sposoby łamie „tradycyjne reguły fabularności, to opowiadanie opowiadania, lingwistyczna przypowieść”. Autorka otrzymała za nią Nagrodę Fundacji Kultury oraz Nagrodę Fundacji im. Kościelskich.

Trzy lata później ukazała się książka „W czerwieni” (finalistka Nagrody Nike), a w roku 2004 „Tryby”, w których autorka „demonstracyjnie odmawia budowania pozorów realności świata przedstawionego, świadomie rozbierając hipotetyczną prozę na elementy, których powtórnie złożyć się już nie da”. Spotkanie w „Zamku” będzie też okazją do rozmowy o najnowszej książce Tulli pt. „Skaza”, która ukazała się w styczniu br. nakładem wydawnictwa W.A.B.

Wstęp na spotkanie wolny.

Dodaj komentarz