„Co robi łączniczka”

corobilaczniczkaGaleria Bielska BWA prezentuje obecnie najnowszy projekt Zbigniewa Libery i Darka Foksa pt. „Co robi łączniczka”. Wystawę fotogramów Zbigniewa Libery, którym towarzyszą teksty Darka Foksa, zainicjowała książka obydwu autorów pod tym samym tytułem. Książkę wydała w listopadzie 2005 roku Instytucja Kultury Ars Cameralis Silesiae Superioris w Katowicach.

Wystawa jest niezwykłym zderzeniem obrazu i słowa, które nawiązują do Powstania Warszawskiego, skłania zarazem do refleksji nad kanoniczną wersją historii.

Łączniczki w projekcie Libery i Foksa stają się nie tylko przypomnieniem wizerunku bohaterskich dziewcząt z walczącej Warszawy, który mocno tkwi w narodowej pamięci, ale też ikonami popkultury z lat 60. XX wieku, jak chociażby Sophia Loren czy Gina Lolobrygida, o których marzyli dorastający w tych latach chłopcy.

17 lutego 2006 r. o godz. 15:00 w Galerii Bielskiej BWA odbędzie się spotkanie autorskie z Darkiem Foksem i Zbigniewem Liberą pt. „Co robi łączniczka – książka o książce”. Wstęp na spotkanie wolny.

Wystawa „Co robi łączniczka” jest czynna do 26 lutego br.

Ilustracja:.
Zbigniew Libera. Zdjęcie z książki pt. „Co robi łączniczka” 

******* 

 Więcej o wystawie „Co robi łączniczka” w serwisie Wydarzenia.

Dodaj komentarz