• 2005-10-29

Premiera “Bliżej” Marbera

Premiera sztuki Patricka Marbera "Bliżej" w wykonaniu tegorocznych absolwentów łódzkiej "filmówki", którzy otrzymali angaże w Teatrze Nowym w Łodzi, zainaugurowała wczoraj Scenę Młodych w teatrze.

"Bliżej", sztuka młodego angielskiego dramaturga. Miała swoją prapremierę w Royal National Theatre w Londynie w 1997 roku. Jest to opowieść o skomplikowanej miłości i relacjach międzyludzkich.

Autor wnikliwie kreśli portrety ludzi pragnących miłości i nie umiejących się w niej spełnić – emocjonalnych rozbitków, którzy szukają zapomnienia w powierzchownych związkach. Bohaterowie sztuki walczą o swoje względy, zakochują się, łączą w pary, ale gdy spotykają na swojej drodze kogoś interesującego, nie potrafią wytrwać w związkach.

Reżyserem przedstawienia jest Karolina Szymczyk. Występują: Katarzyna Cynke, Zuzanna Wierzbińska, Paweł Kropiński i Łukasz Pruchniewicz.

1 komentarz do artykułu “Premiera “Bliżej” Marbera”

  1. Przemek

    Z wielką ciekawością wybiorę się na ten spektakl pamiętając „Łoże” i „Na dnie”. Do tej pory unikałem Teatru Nowego, choć jak się przekonałem po obejrzeniu „Mayday” niesłusznie. Zobaczymy, co nam młodzi pokażą w cichości liczę, że udowodnią jeszcze raz, że byli warci takiego ogromu nagród na Festiwalu Szkół Teatralnych…

Dodaj komentarz