• 2005-10-24

Fotografie Moniki Zielińskiej

monika_mamzetaW galerii Warszawski Aktyw Artystów do 18 listopada można oglądać wystawę Moniki Zielińskiej pt. "Jak dorosnę będę dziewicą".

„Jak dorosnę będę dziewicą” to cykl fotografii prezentowanych w formie dużych, podświetlanych kasetonów. Ukazują one kobiety wcielające się w role bohaterek znanych motywów ikonograficznych.

Na zdjęciach Moniki Mamzety (pseudonim Moniki Zielińskiej) matki i ich córki stają się współczesnymi Madonnami i Pietami, którym nieobce jest cierpienie czy starość i choroba. Tytuł wystawy w przewrotny sposób komentuje przedstawione sytuacje i podkreśla ich wieloznaczność.

Monika Mamzeta mieszka i pracuje w Warszawie. W 1996 roku obroniła dyplom w pracowni Prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Tworzy obiekty, instalacje multimedialne, fotografie i filmy wideo. W 2001 roku ukończyła czteroletnie interdyscyplinarne studia doktoranckie w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

Pisze i publikuje teksty z dziedziny feministycznej teorii sztuki. Jest magistrem prawa, a od 2002 roku – rzecznikiem patentowym.

Dodaj komentarz