Festiwal Muzyki Polskiej

9 listopada rozpocznie się w Krakowie I Festiwal Muzyki Polskiej. Koncerty symfoniczne, kameralne, chóralne oraz spotkania z wybitnymi twórcami to tylko nieliczne atrakcje organizowanego po raz pierwszy w Krakowie Festiwalu.

W programie przewidziano prezentację muzyki polskiej od średniowiecza po współczesność oraz jej konfrontację z muzyką światową. Koncerty i imprezy okolicznościowe odbywać się będą w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława na Skałce, Kościele OO Franciszkanów, Kościele św. Piotra i Pawła, Kolegiacie św. Anny, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, w aulach Akademii Muzycznej i w salach Filharmonii Krakowskiej. Koncertom towarzyszyć będą spotkania z wybitnymi twórcami w ramach Akademii Festiwalowej, okolicznościowe wystawy i naukowe seminaria.

W pierwszej edycji Festiwalu udział weźmie wielu wybitnych, światowej sławy artystów: wybitna sopranistka Ingrid Haubold, najlepszy na świecie puzonista – Christian Lindberg. Ucztą dla melomanów będzie występ słynnej orkiestry Academy of St. Martin-in-the-Fields. Z polskich wykonawców wystąpią m.in. Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia, Sinfonia Varsovia, Sinfonietta Cracovia, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus", Kapela Jasnogórska, Chór Polskiego Radia i Chór Filharmonii Krakowskiej. Na podium dyrygenckim pojawią się wybitni kapelmistrzowie, m. in.: Agnieszka Duczmal, Gabriel Chmura, Jan Krenz, Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Strugała oraz znani soliści i śpiewacy.

Dodaj komentarz