• 2005-10-01

Występy Teatru Marionetek Carlo Colla

W  pierwszej dekadzie października do Warszawy przyjedzie sławny Teatr Marionetek z Mediolanu „Compagnia Marionettistica Carlo Colla e Figli”. W dniach 5 i 6 października na scenie Teatru Studio (Pałac Kultury i Nauki) goście włoscy zaprezentują program dla dorosłych: operę Giuseppe Verdiego pt. „AIDA” (z archiwalnym nagraniem z 1947 roku pod dyrekcją Arturo Toscaniniego), a 8 i 9 października – baśnie dla dzieci małych i dużych: „Kopciuszek” i „Duszek”. Wszystkie inscenizacje w reżyserii Eugenio Monti Colla.

Teatr Marionetek Carlo Colla i synowie, który występuje w Polsce po raz pierwszy, bawi i zachwyca zarówno dorosłych jak i dzieci od ponad 250 lat. Jest jednym z najsłynniejszych i najbardziej cenionych zespołów marionetkarzy na świecie. W ciągu ostatnich 30 lat prezentował swój kunszt poza rodzimym Mediolanem m.in. w Spoletto, Rzymie, Berlinie, Paryżu, Nancy, Hadze, Edynburgu, Leningradzie (1989), Moskwie, Madrycie, Charleston, Meksyku,  Caracas, Buenos Aires, Melbourne, Seulu, Lozannie, Weimarze, Sydney, etc. Na niektóre festiwale zapraszany był trzy i czterokrotnie.

Repertuar zespołu jest imponujący i obejmuje wielkie formy operowe, baletowe, a także klasyczne baśnie i współczesne utwory literatury dziecięcej, jak np. „Legendę Pocahontas”.

Jego spektaklami zachwycały się i opisywały je takie tuzy świata kultury jak Igor Strawiński, Gordon Craig czy Luchino Visconti. Krytycy na całym świecie podkreślają uniwersalny charakter i magiczną siłę sztuki jaką tworzą Włosi przy użyciu swoich drewnianych marionetek i bajecznych kostiumów.

Dodaj komentarz