„Weekend z książką”

W dniach od 30 września do 2 października we wszystkich salonach sieci Empik w kraju, będzie miał miejsce „Weekend z książką”, który jest finałem Czytelmanii – Ogólnopolskiej Kampanii na Rzecz Wspierania Czytelnictwa.

Dla wszystkich uczestników „Weekendu z książką” przewidziane są upominki w postaci specjalnych promocji na zakup książek oraz zakładek do książek i książki-prezentu, które będą dodawane gratis do każdego zakupu książkowego dokonanego podczas „Weekendu z książką”. Dodatkowo podczas "Weekendu z książką" w 16 największych salonach Empik w kraju, w takich miastach jak: Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław, będą zorganizowane wydarzenia kulturalne z podziałem na pory dnia i grupy wiekowe odbiorców:

  • Dzieci – poranki. Głośne czytanie wybranych książek dzieciom przez aktorów, konkursy, w których dzieci czytać będą bajki pozostałym dzieciom.
  • Młodzież – godziny popołudniowe. Spotkanie z autorami fantasy, science fiction, literatury popularnej i popularnonaukowej oraz autorami komiksów. Podczas spotkań przewidziane są  konkursy, dyskusje. Spotkania z młodymi autorami, podczas których młodzież, będzie mogła dowiedzieć się, jak pisze się książkę, jak ona powstaje, skąd czerpać tematy.
  • Dorośli – wieczory autorskie/poetyckie. Czytanie poezji, dyskusje na temat czytelnictwa w Polsce i tematów przewodnich w najnowszych publikacjach książkowych, trendach w literaturze, etc.

"Książka-prezent"
Główną atrakcją "Weekendu z książką" jest książka-prezent- napisana specjalnie na potrzeby Kampanii książka o tematyce sensacyjno-kryminalnej. Będzie ona wyjątkowym prezentem dodawanym do każdego zakupu książek, dokonanego podczas "Weekendu z książką". Książka-prezent będzie dostępna tylko w sieci Empik i tylko podczas "Weekendu z książką".

Autorem książki-prezentu jest Irek Grin – jeden z najzdolniejszych pisarzy młodego pokolenia, tworzący w nurcie sensacyjno-kryminalnym. Trudne do wyjaśnienia zagadki, pytania bez odpowiedzi, zagadkowe zgony, poplątana intryga. To wszystko będą mogli odnaleźć nie tylko entuzjaści kryminału w napisanej specjalnie na potrzeby Czytelmanii książce-prezencie, zatytułowanej "Bezpański pies". Grin debiutował powieścią "Szerokiej drogi, Anat". Na fali jej sukcesu powstała kontynuacja pt.: "Szkarłatny habit".

Skrót fabuły książki-prezentu:
W krakowskim klasztorze ojców dominikanów umiera zakonnik. Nie wszyscy uważają, że śmierć nastąpiła z powodów naturalnych. Są przesłanki, by przypuszczać, że dokonano morderstwa. Do zbadania sprawy wynajęty zostaje prywatny detektyw Józef Maria Dyduch właściciel Agencji Detektywów "Inkwizycja". Przez kilkanaście lat był on dominikaninem, opuścił jednak zakon i teraz zajmuje się tym, o czym marzył całe życie: jest prywatnym detektywem. Specjalność: rozwody. Szybko okazuje się, że sprawa, którą rozpracowuje, nie jest zwykłym śledztwem. Józef Maria Dyduch wplątał się – jak to zwykle prywatni detektywi – w kłopoty…

Dodaj komentarz