• 2005-09-21

Koncert “In Progress” w CSW Łaźnia

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku zaprasza na kolejny koncert z cyklu In Progress: ”Hitfeld” – duet Andrea Neuman & Stefanie Ressin, który odbędzie się 23 września o godzinie 18.oo.
 
Andrea Neumann – spreparowana rama pianina, elektronika, vocal.
Stefanie Ressin – MS20, AK Drummer (elektronika), vocal.

Projekt „Hitfeld“ oparty jest na tematach starych i ogólnie znanych starych szlagierów popowych, takich jak  ‘Satisfaction’ oczywiście wykonany w nowej niekonwencjonalnej wersji.

Andrea Neumann- Studiowała fortepian w Berlinie. Od 1996 roku jej główna aktywność jako improwizatora i kompozytora objawia się w obszarze muzyki nowej i eksperymentalnej. W procesie badania nowych możliwości dźwiękowych fortepianu, zredukowała instrument do strun, deski rezonansowej i metalowej ramy. Używając elektroniki do manipulowania i wzmacniania dźwięku (dzięki elektronice można uzyskać efekt słyszalny dla ucha, bez niej istnieją tylko jako wielkości fizyczne) rozwinęła wiele nowych technik grania. Na co dzień współpracuje głównie z berlińskimi muzykami. Komponuje muzykę do interdyscyplinarnych projektów takich jak film, taniec czy performance. Koncertowała w Europie, USA i Japonii.

Wstęp na koncert wolny.

Dodaj komentarz