• 2005-09-07

Oskar Hansen „Zobaczyć świat”

oskar_hansen9 września o godz. 12.00 w w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa z okazji otwarcia wystawy prac Oskara Hansena pt. "Zobaczyć Świat", w której udział weźmie, m.in. syn artysty Alvar Hansen. Wernisaż wystawy odbędzie się tego samego dnia o godz. 19.00.

Wystawa prezentująca wizjonerskie teorie, projekty, ale także obrazy i rzeźby Oskara Hansena, została przygotowana jeszcze przez samego artystę, na krótko przed jego śmiercią. Ukazuje postać zarówno pedagoga, którego teorie wywarły wpływ na kolejne pokolenia studentów warszawskiej ASP, jak i teoretyka Formy Otwartej, organizującej przestrzeń życiową człowieka. Obok charakterystycznych dla jego teorii struktur przestrzennych, na wystawie pojawią się także budowane przez artystę “aparaty” – urządzenia, które dawniej służyły studentom do wykonywania ćwiczeń na jego zajęciach oraz obrazy i rzeźby nie widziane od czasu indywidualnej wystawy Oskara Hansena w 1957 roku, obrazy i rzeźby wraz ze znacznie późniejszymi i nigdzie dotąd nie pokazywanymi, z lat 80. i 90.  XX wieku.

Wystawa będzie czynna od 10 września do 10 października b.r.

1 komentarz do artykułu “Oskar Hansen „Zobaczyć świat””

  1. Malgosia

    Wystawa wywarla na mnie ogromne wrazenie. 5 lat studiow architektury nie pokazaly mi tyle ile zobaczylam w ciagu godziny w Zachecie. Bardzo polecam rowniez ksiazke profesora: “Zobaczyc swiat”- mozna widziec wiecej! Pozdrawiam!

Dodaj komentarz