• 2005-08-27

Koncert “Pamiętajmy o Osieckiej”

11 września w radiowym studiu im. Osieckiej w Warszawie odbędzie się koncert finałowy 8 edycji konkursu wokalnego "Pamiętajmy o Osieckiej". Media poinformowała o tym Agata Passent, prezes Fundacji "Okularnicy" im. Agnieszki Osieckiej.

12 września finaliści wystąpią na koncercie galowym w stołecznym Teatrze Na Woli. Imprezę, na której wystąpi m.in. wokalistka Anna Serafińska, poprowadzi Magda Umer.

W trakcie gali zostanie ogłoszony werdykt jury konkursu, w którym zasiadają m.in. aktorka Ewa Błaszczyk i jazzman Zbigniew Namysłowski. Nagrody wręczy laureatka konkursu z 2001 r., Magda Smalara.

Przesłuchanie kandydatów odbyło się w czerwcu w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej. Wyłoniono dziesięciu laureatów (w tym dwóch mężczyzn i zespół wokalny), którzy wzięli udział w warsztatach wokalnych i koncertach w Teatrze Atelier w Sopocie. Warsztaty prowadzili Magda Umer i Jerzy Satanowski.

W ubiegłym roku do konkursu zgłosiło się 113 kandydatów, a zwyciężyła studentka turystyki i rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Beata Lerach (wykonała piosenkę "Ucisz serce" do muzyki Zygmunta Koniecznego).

Dodaj komentarz