• 2005-08-24

Festiwal Sztuki Performance “Zamek Wyobraźni”

Towarzystwo Przyjaciół Sztuki Współczesnej w Słupsku zaprasza w dniach 25 sierpnia – 3 września b.r. na 13. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance "Zamek Wyobraźni". Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 25 sierpnia godz. 18:00 w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce. W festiwalu będą uczestniczyć miasta: Ustka, Słupsk, Toruń i Kraków.
 
"Zamek Wyobraźni" jest unikalnym, cyklicznym, międzynarodowym festiwalem sztuki performance na Pomorzu i w Polsce. Jest jednym z nielicznych festiwali sztuki w Europie i na świecie. W ciągu 12 lat, w festiwalu uczestniczyło 330 artystów z 32 krajów. Z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Niemiec, Japonii, Holandii, Słowacji, Estonii, Polski,  Francji, Szwecji, Izraela, Ukrainy, Korei Południowej, Litwy, Portugalii, Węgier, Hong Kongu, Finlandii, Danii, Hiszpanii, Singapuru, Czech, Belgii, Północnej Irlandii, Białorusi, Meksyku, Austrii, Kanady i USA.

Program festiwalu:
czwartek, 25.08.2005, godz. 18:00
otwarcie / Bałtycka Galeria Sztuki
Ustka, ul. Gen. Zaruskiego 1a
Ewa Rybska & Władysław Kaźmierczak (Polska) Beni Kori (Izrael) Yaron David (Izrael) Patric Jambon (Niemcy) Dariusz Fodczuk (Polska) Peter Grzybowski (USA – NYC) / video Yaacov Chefetz (Izrael) / video
 
piątek, 26.08.2005, godz. 18:00
TEATR Rondo / Słupsk, ul. Niedziałkowskiego 5 Patrycja German (Niemcy) Greg Walloch (USA – NYC) Anne Seagrave (Irlandia) Wojtek Kowalczyk & Danuta Nawrocka (Polska) Leena Kela (Finlandia) Wicza (Polska)
 
sobota, 27.08.2005, godz. 18:00
Bałtycka Galeria Sztuki / Ustka
Omar Ghayat (Egipt)
Peter Baren (Holandia)
Shannon Cochrane (Kanada)
Maria Legault (Kanada)
Anna Syczewska (Polska)
Grupa Sędzia Główny (Polska)
Alexandra Gneissl (Niemcy)
Karolina Stępniowska (Polska)
 
poniedziałek 29.08.2005, godz. 18:00
Toruń / Teatr Wiczy, ul. Szpitalna 8
Ewa Rybska & Władysław Kaźmierczak (Polska) Beni Kori (Izrael) Yaron David (Izrael) Patric Jambon (Niemcy) Dariusz Fodczuk (Polska) Wojtek Kowalczyk & Danuta Nawrocka (Polska) Anna Syczewska (Polska) Alexandra Gneissl (Niemcy) Karolina Stępniowska (Polska) Paweł Kwaśniewski (Polska) Peter Grzybowski (USA – NYC) / video Yaacov Chefetz (Izrael) / video
 
wtorek 30.08.2005, godz. 18:00
Toruń / Teatr Wiczy
Patrycja German (Niemcy)
Greg Walloch (USA – NYC)
Anne Seagrave (Irlandia)
Leena Kela (Finlandia)
Wicza (Polska)
Omar Ghayat (Egipt)
Peter Baren (Holandia)
Grupa AUSEKLIC/USINS (Łotwa)
Shannon Cochrane (Kanada)
Maria Legault (Kanada)
Rose Hill (USA)
Jiri Suruvka & Ivanna Obstova (Czechy)
 
czwartek 1.09.2005,.godz. 18:00
Kraków / Teatr Łaźnia Nowa, os. Szkolne 25 Ewa Rybska & Władysław Kaźmierczak (Polska) Yaron David (Izrael) Peter Baren (Holandia) Patric Jambon (Niemcy) Wojtek Kowalczyk & Danuta Nawrocka (Polska) Dariusz Fodczuk (Polska) Peter Grzybowski (USA – NYC) / video Yaacov Chefetz (Izrael) / video
 
piątek 2.09.2005, godz. 18:00
Kraków / Teatr Łaźnia Nowa
Patrycja German (Niemcy)
Greg Walloch (USA – NYC)
Anne Seagrave (Irlandia)
Leena Kela (Finlandia)
Grupa AUSEKLIC/USINS (Łotwa)
Wicza (Polska)
Giovanni Fontana (Włochy)
John Boehme (Kanada)
 
sobota 3.09.2005, godz. 18:00
Kraków / Teatr Łaźnia Nowa
Omar Ghayat (Egipt)
Shannon Cochrane (Kanada)
Maria Legault (Kanada)
Denis Romanowski (Białoruś)
Anna Syczewska (Polska)
Alexandra Gneissl (Niemcy)
Karolina Stępniowska (Polska)
Jiri Suruvka & Ivanna Obstova (Czechy)

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Sztuki Współczesnej w Słupsku
Współorganizatorzy: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku, Słupski Ośrodek Kultury, Teatr Wiczy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie

Dodaj komentarz