• 2005-07-17

Współczesne srebro

W Galerii Bielskiej BWA otwarto wystawę "Dekonstrukcja – Rekonstrukcja. Współczesne srebro". Składają się na nią trzy wystawy: „Paweł Kaczyński” – z cyklu „Sylwetki Twórców”; „Srebrne Szkoły” – prezentacja Akademie der Bildenden Künste w Monachium i Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz wystawa główna laureatów 14. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej pt. „Dekonstrukcja – Rekonstrukcja”. Konkurs ten jest częścią Legnickiego Festiwalu Srebra, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy.

Co roku na „srebrne” konkursy przychodzą prace kilkuset artystów – złotników z całego świata, i spośród nich międzynarodowe jury, złożone z najbardziej uznanych designerów i projektantów współczesnej biżuterii artystycznej, wyłania blisko 50 prac, które składają się na ekspozycję.

Temat konkursu w 2004 roku: „Dekonstrukcja – Rekonstrukcja” wymagał od twórców wnikliwej refleksji nad elementami tradycji złotnictwa i historii sztuki oraz sformułowania wybiegającego w przyszłość, indywidualnego wyrażenia.

Miał być autorskim przekształceniem i ponownym wykorzystaniem tego, co stare i wyeksploatowane oraz odpowiedzią na pytanie: „co jest współczesnym wyróżnikiem oryginalności?”.

Ekspozycja potrwa do 7 sierpnia b.r.

Dodaj komentarz