• 2005-06-24

Festiwal Muzyczny w Busku Zdroju

W dniach od 1 do 9 lipca w Busku Zdroju odbędzie się XI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Gwiazdami tegorocznej edycji będzie m.in. wybitny pianista Marc Laforet i skrzypek Konstanty Andrzej Kulka.

Program imprezy wypełni operetka i musical, ale również propozycje dla melomanów, którzy cenią sobie muzykę ambitną. Przygotowano m.in. Galę Operowo-Operetkową i koncert "Skaldowie symfonicznie", Teatr Muzyczny w Gliwicach zaprezentuje "Zemstę Nietoperza".

Z recitalem chopinowskim wystąpi zwycięzca konkursu chopinowskiego z Francji Marc Laforet. Kwartet smyczkowy Virtuosi di Praha zaprezentuje podczas "Wieczoru czeskiego" m.in. utwory Dworzaka.

Prawosławną muzykę cerkiewną wykona w kościele p.w. św. Brata Alberta w Busku chór mieszany Trembita ze Lwowa. Natomiast Andre Ochodlo z zespołem zaprezentuje tradycyjne pieśni żydowskie w synagodze w Pińczowie.

Koncerty odbędą się m.in. w stylowych wnętrzach Sanatorium Marconi oraz w Domu Kultury, parku zdrojowym, hali sportowej, kościele przy rynku i w pińczowskiej synagodze.

Dodaj komentarz