• 2005-02-10

Nocny Autobus

Stary Teatr w Krakowie zaprasza 12 lutego 2005 roku na premierę studia baz@rt Nocny Autobus.

Premiery studia baz@rt to prezentacja najciekawszych spektakli warsztatowych październikowego festiwalu baz@rt.fr uznanego za wydarzenie roku  2004 w plebiscycie TVP3 Kraków, Gazety Wyborczej i Radia Złote Przeboje.

Historia spotkania zaczyna się pytaniem o godzinę. On i Ona trafiają na siebie przypadkiem na przystanku autobusu nocnego. Próbują nawiązać rozmowę, stworzyć więź, ale wciąż wpadają w szereg nieporozumień i komplikacji. Noc zaciera kształty, twarze, odbiera tożsamość, a przez to również szansę prawdziwego spotkania z drugim człowiekiem. Noc uniemożliwia "zdarzenie".

Dlatego też, definiowana na wiele sposobów relacja On – Ona nigdy się nie urzeczywistnia. Rozgrywka o "zdarzenie" jest tak naprawdę walką o własne istnienie, które określa się tylko wobec innego. On i Ona, aby wyreżyserować spotkanie, sięgają po gotowe schematy sytuacji damsko-męskich, usiłują nawet zmienić status rzeczywistości, tak by rządziły nią prawa snu. W spektaklu błyskotliwe dialogi wzbogacone zostały o zabawę najrozmaitszymi konwencjami teatralnymi. Opowieść o niemożliwości spotkania, ale również o samym teatrze, który istnieje tylko w relacji – z widzem.

Michał Walczak – Nocny autobus
reżyseria: Jarosław Tumidajski

Występują:
On – Michał Czernecki
Ona – Dagmara Mrowiec (PWST)
Nocny autobus – Piotr Polak

Premiera: 12.02.2005  -  Nowa Scena , ul. Jagiellońska  1, godz.20.00

Spektakle: 12, 13, 25, 26, 27 lutego 2005

Dodaj komentarz