• 2004-12-14

Pierwsza Edycja “Ambitnego Wrocławia”

15 grudnia o godzinie 18:00 w Porcie Literackim przy Placu Teatralnym 5 we Wrocławiu odbędzie się pierwsza edycja imprezy "Ambitny Wrocław". Nowy projekt Biura Literackiego ma na celu prezentację utalentowanych wrocławskich twórców – pisarzy, muzyków, plastyków, ludzi filmu i teatru.

W najbliższą środę publiczności zarekomendowani zostaną młodzi wrocławscy poeci: Jacek Bierut, Piotr Czerniawski i Paweł Piotrowicz oraz reżyser, twórca i producent krótkometrażówek i teledysków Łukasz Tunikowski.

Pierwsza część imprezy należeć będzie do poetów, w drugiej Łukasz Tunikowski zaprezentuje filmy "Amug" i "Sugarboys". Oprócz tego teledyski "Sculpture" i "Tension" zespołu Skalpel oraz "Zabawna Zbrodnia" zespołu Sfond Sqnksa.

Jacek BIERUT urodził się w 1964 roku. Jest prozaikiem, poetą, krytykiem literackim. Laureat nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy poetycki debiut roku 2002 ("Igła"), nagrodzony także przez wrocławski oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w konkursie na książkowy Poetycki Debiut Roku 2001.

Piotr CZERNIAWSKI urodził się w 1976 roku. Jest poetą, wydał tomik "30 łatwych  utworów" (2000), redaktorem działu poetyckiego wrocławskiego nieregularnika "Rita Baum".

Paweł PIOTROWICZ urodził się w 1978 roku. Jest poetą, laureatem głównej nagrody w konkursie im. Jacka Bieriezina w 2002 roku (tom wierszy "Pierwszy plan"). Pomysłodawca i organizator "Cyklu Prezentacje" (rozmowy "na żywo" z
poetami) i "Sceny Sajkoffag" (koncerty muzyki alternatywnej). Działa w Stowarzyszeniu Ruch Kulturotwórczy "Nikt".

Łukasz TUNIKOWSKI urodził się w 1976 roku. Absolwent socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Twórca filmowy należący do grupy filmowej Moustache Filmnacja. Zajmuje się reżyserią i produkcją videokilpów, filmów reklamowych, promocyjnych, dokumentalnych i fabularnych.
Nagradzany m.in. na festiwalach: OFFensiva i Yach Film.

Dodaj komentarz